Wednesday, July 2, 2014

Once upon a time in New York

Ma tean, et minu New York'i reisist on möödas juba rohkem kui kuu aega ning olen oma muljete ja piltide jagamisega üsnagi hiljaks jäänud, kuid sellest hoolimata ei saa ma siiski seda tegemata jätta.

Nagu eelmises postituses mainisin, olid viimased päevad Morgantownis küll ülimalt toredad, kuid samas ka meeletult kurvad. Nädal New Yorkis oli just see, mida mul selle nukruse peletamiseks vaja oli.
Katsetasin esimest korda elus ära couchsurfingu ning vastupidiselt oma kartustele, ei sattunudki me väga imelike inimeste otsa. Meie esimene host sõidutas meid oma Mercedese kabrioletiga mööda öist Manhattanit ning teised hostid tutvustasid meile meeleldi Manhattanil Hell's Kitcheni ööelu. Lisaks asus meie viimase 5 päeva öömaja Upper West Side'il kolme peatuse kaugusel Times Square'ilt, 2-minuti jalutuskäigu kaugusel Broadway Avenuelt ning ka Columbia ülikooli ja Central Park'ini oli kõndida vaid umbes 10 minutit. Muidugi olid seal ka paar väikest aga, kuid sellest pole vist siinkohal vaja rääkida.

Kuigi meil jäi NYC-s nägemata päris palju kuulsatest "must-see" vaatamisväärsustest, jäin ma reisiga üsnagi rahule. New York on tõsiselt äge koht!
Aga mida ma siis selle nädala jooksul teha jõudsin? Veetsime palju aega Times Square'il, kus tekkis inimeste rohkuse tõttu kohati tunne nagu viibiksin hoopis mõnel massiüritusel. Jalutasime Central Parkis, Chinatownis, Little Italy's, Upper East Side'il, Brooklyn bridge'il, Wall Street'il ning veel igasugu erinevates New Yorki piirkondades. Nägime ära World Trade Centeri ehk 9/11 Memorial'i, Grand Central'i, Metropolitan Art Museum'i ja NY Public Library. Ühel õhtul viis üks NYC-s elav sõber mind Brooklyni väga ägedasse katusebaari, kus saime nautida üle Manhattani loojuvat päikest ning pärast süüa õhtust traditsioonilises Saksa pubis. Lisaks nägime ära ka baarikakluse (üks mees virutas teisele õllekannuga mööda pead) ning ühe tõeliselt ägeda bändi kontserdi (spoiler: laulja oskas ka väga hästi step tantsida). Samuti sain kokku sõbraga Morgantownist, kes tutvustas mulle New York'i underground klubisid, viies mind Brooklyn'i reggae klubisse. Teel Brooklyn'i saime metroos ka huvitava filmiliku kogemuse osaliseks, kui umbes 5-liikmeline poiste seltskond pani maha enda boombox'i ning andis metroos väga Step Up'iliku hip-hop etteaste hüpates, saltotades ja tantsides nii istmetel, postide ümber kui ka laes.

Grand Central

Meie kodu juures asuv turgIlmselgelt üks minu lemmikpoode (hint: peanut butter)


Otsustasime Chinatownis valida lõunatamiseks kõige hiinalikuma koha, mis leida suutsime. Kuigi kartsime esialgu, et saame toidumürgituse, sest lisaks halvale välimusele ei olnud ka maitse väga kiita, lõppes kõik hästi ning saime isegi kõhud täis.MET ehk Metropolitan Museum of Art

MET on tõsiselt suur ning huvitav kunstimuuseum, kus leidub kunsti nii erinevatest piirkondadest ning ajastutest, et mõne tunniga jõuad sa poolest muuseumist vaid läbi joosta. 

Minu suurimaks rõõmuks oli MET-is väga suur Edgar Degas' maalide kollektsioon. Nimelt on Degas ning tema maalid  juba aastaid kuulunud minu lemmikute hulka. 


Upper East Side Upper East Side on tõepoolest linnaosa, kus peaaegu igal majal on uksehoidjad, inimestel autojuhid ning pea kõik (v.a turistid, keda on loomulikult ka ohtralt) riietuvad vaid firmariietes (Gucci, Ralph Lauren, Luis Vuitton jms). Olin õnnelik, et panin tollel päeval selga kleidi ja kontsad, sest muidu oleksin end seal üsnagi out of place tundnud.
Rockefeller Center

Nagu mul ikka reisidel kombeks, suutsin viimasel kahel päeval haigeks jääda ning seega olid viimased kaks päeva palju rahulikumad kui ülejäänud reis. Samas ei suutnud ma siiski koju passima jääda ning avastasin pisikesi armsaid kohvikuid, raamatupoode, istusin Central Parkis, pildistasin, käisin veelkord Chinatownis ja Little Italy's ning jalutasin Columbia ülikooli campuses, mis teenis õigusega endale koha minu unistuste ülikoolide topis.


Columbia ülikool - üks kaheksast eraülikoolist, mis kuulub nn Ivy League'iNew York Public LibraryMa ütlesin seda küll ka pärast Miamist tulekut, aga ka New York kuulub nüüd minu lemmiklinnade hulka. NYC on lihtsalt nii suur ja seal leidub uudistamist kõigile maitsetele. Kuna ühe nädalaga ei õnnestu mitte kuidagi kogu linnaga tutvust teha, panen endale kõrva taha kunagi sinna jälle minna.

Tee Manhattanilt bussijaama oli haiguse ning ühe ratta kaotanud kohvri tõttu väga veniv ning piinarikas, aga õnneks leidsin endale tee peal igasugu abilisi, kes aitasid mul nii kohvrit tassida kui teed juhatada. 8. mai õhtuks jõudsin ma bussile, mis viis mind Pittsburghi ning hommikul bussijaamaast lennujaama ekseldes nägin ära ka esimese rassistliku tüli, mis oli ausalt öeldes täiesti naeruväärne. Pittsburghist lendasin edasi Bostonisse, sealt Frankfurti ning järgmine peatus oligi juba Tallinn, kus ootasid mind ees minu armas pere ja sõbrad.

Ning siin ka viimased jäädvustused minust Ameerikast.

Ning lõpetuseks teile üks ilus pulmapaar Central Parkist.Olen vahepeal ka Eestis jõudnud nii palju ära teha, kuid sellest kunagi hiljem.

Jällenägemiseni!

Teie Kai

No comments:

Post a Comment