Tuesday, April 8, 2014

Everglades

 Et Miamis viibides ka midagi peale ranna ja linna näeksime, otsustasime viimasel päeval ette võtta ekskursiooni Everglades'i.
Evergladesi rahvuspark, mis asub Miamist umbes tunnise sõidu kaugusel, on üks USA suurimaid rahvusparke. Põhimõtteliselt on tegu märgalaga, mis kujutab endast väga aeglaselt voolavat jõge. See piirkond varustab joogiveega umbes 7 millionit inimest ning on koduks 67-le ohustatud ja väljasurevale liigile. Ühtlasi on ta ka ainus koht, kus elavad koos Ameerika krokodill ja alligaator.

Kuigi ma olen väga suur krokodillide, alligaatorite ja igasuguste roomajate pelgaja, siis minu hirmud osutusid täitsa mõttetuks. Kui filmides kujutatakse alligaatoreid ja krokodille kui väga agressiivseid elukaid, kes inimest nähes kohe oma lõuad avavad ja neid ründavad, siis tegelikult on asi kardinaalselt erinev. Alligaatorid veedavad tegelikult umbes 90% oma ajast lihtsalt päikese käes pikutades. Kui sa neile just ise väga lähedale ei lähe ja nad juhtumisi väga näljased pole, siis oled täielikult väljaspool ohtu.
Sellest hoolimata oli mul kogu paadisõidu ajal hirm, et mõni alligaator hüppab veest välja või me läheme kaldale liiga lähedale ja mõni neist õudsatest elukatest hammustab mul näiteks käe otsast. Õnneks läks seekord siiski hästi.
Lisaks paadisõidule nägime ka nii-öelda alligaatorite showd, mis oli rohkem hariva kui meelelahutusliku sisuga. Kas teadsite, et ka alligaatorid on võimalik õpetada välja nimedele reageerima? Või seda, et alligaator ei näe otse ette ja seepärast on võimalik see trikk, kus inimene paneb oma käe (või halvemal juhul pea) tema lõugade vahele?
Et veelgi oma hirmudest üle olla, hoidsin ekskursiooni lõpus käes ka beebialligaatorit, kes oli tegelikult isegi täitsa armas...


Ja lõppu veel pilt meie seltskonnast:Teie Kai :)

1 comment:

  1. It's been a long time since we talk and you've become so cute =)

    ReplyDelete