Wednesday, January 29, 2014

Day in Pittsburgh

20. jaanuar on päev, mil ameeriklased tähistavad Marthin Luther King'i päeva. Meie jaoks tähendas see aga seda, et saime vaba päeva ning võimaluse nautida nädalavahetust lausa 4 päeva (reeded on mul enamasti vabad). Et sellist olukorda maksimaalselt ära kasutada, otsustasime toakaaslase ja ühe tema jaapanlasest sõbrannaga pühapäeval Pittsburghi minna. See pisike (300 000 elanikuga) linn asub minu kodukohast vaid 2,5 tunnise bussisõidu kaugusel ning ka bussipilet on täitsa mõistliku hinnaga (25 dollarit üks ots). Kuna meid mõlemaid ootas kodus ees hunnik kodutöid, siis leppisime seekord vaid ühepäevase reisiga. Aega oli meil seega muidugi liialt vähe, kuid olen kindel, et lähen lähiajal sinna veel tagasi (jäi ju seekord nägemata Pittsburgh Penguins'i hokimäng ning varsti on algamas ka pesapalli hooaeg).
Sattusime reisima ühel tuulisemal ja jäisemal päeval, aga linn üldiselt jättis päris hea mulje. Eriti meeldis mulle Andy Warholi muuseum, mis oli tõsiselt inspireeriv ja huvitav koht. Kahjuks ei tohtinud muuseumis sees pilte teha, aga kui kedagi huvitab, siis SIIT leiate natukene informatsiooni. Tõsiselt uuenduslik, geniaalne ning andekas inimene, kes oli osav nii joonistamises, graafikas, fotograafias, filmikunstis kui ka äris. Nimelt on ta üks tuntumaid popkunsti esindajaid ning näiteks ajakirja Interview asutaja.
Lisaks sellele jalutasime läbi Pittsburgh Pirates'i pesapalli staadionilt, imetlesime erinevaid linnavaateid, käisime shoppamas ning nautisime head sööki.Hommikusöök City Cafe's: Itaalia omlett kartulite ning baguette'iga.


PNC Park ehk Pittsburgh Pirates'i kodustaadion
Kuigi enamus aega oli ilm üsnagi talutav, siis aeg-ajalt pidime kannatama just selliste jäiste tuulepuhangute all


Nagu näha, on ameeriklased juba praegu väga Valentini päeva ootusesMuidu on kõik siiani veel täitsa hästi. Olen üle elanud juba kaks testi, millest esimene läks väga hästi ja teine keskpäraselt. Esimeses pidin lihtsalt selgitama, mis on "cognitive bias" ja kuidas see mõjutab meie analüüsimisvõimet. Teine oli aga pikem ja keerulisem töö, mis hõlmas nii Hiina kaardi kui ka imperialistliku ajaloo tundmist. Ees ootavad mind aga toredad ajad. Homseks on vaja esitada Intelligence aines esimene kodutöö, mis tähendab seda, et pean analüüsima 1989. aastal Iowa plahvatust võrdlevate hüpoteeside meetodi abil (vaatlema erinevaid tõestusmaterjale, koostama maatriksi ja seejärel kaaluma, milline hüpotees on õige). Reedel ootab mind ees esimene eksam aines World Regions. 
Saime Intelligence aines kätte ka oma mid-term assignment'id  ning minu grupi ülesanne näeb välja selline: "The director of the NCTC is concerned by the prominent role that al-Qa’ida-linked groups are playing in Syria, Iraq, North Africa and elsewhere. Draft a report discussing the terrorist group’s on going evolution as an international security threat."
Tundub ju lihtne?

Lõpetuseks jagan teiega huvitavat fakti, et olen viimase paari päeva jooksul suutnud lausa 3 korda kukkuda. Esiteks, on kõik teed haigelt libedad. Teiseks, ei oska paljud inimesed lund kõnniteelt ära kühveldada. Ning kolmandaks, on see libedus ja lumi kümme korda hullemad, kui pead päevast päeva pidevalt ronima üles- ja allamäge.
Aga other than that on kõik siiani veel äge, inimesed toredad, peod lahedad jpm.

No comments:

Post a Comment