Saturday, September 7, 2013

Norra reis III - Bergen, Voringsfossen, Hardangervidda

Lõpuks ometi näete ka viimaseid Norra pilte.
Alustan Bergeniga, mis on kunagine Norra pealinn ning üks hansalinnadest. Vaatasime üle kohustuslikud vaatamisväärsused, nagu kindlus, katedraal, kalaturg ja Bryggen ning hiljem jalutasime niisama Bergeni ilusatel tänavatel ja promenaadil. Söime kalaturult ostetud mereande ja vaalaliha ning istusime armsas pagariäris. Üks ütlema ilus linn oma pisikeste poodide, värviliste majade, imelise rannapromenaadi ja maitsvate söökidega.
Ja nüüd uuesti looduse lainele:Kui eelnenud piltidel olnud jugade puhul ei suuda ma enam kahjuks nime ja pilti kokku viia, siis järgnevalt tulevad fotod Voringsfossenist. Nimelt asus meie hotell umbes paarkümmend meetrit kaljuservast, kust langeb alla üks Norra kõrgemaid jugasid - Voringsfossen. Vaade oli super ja elamus missugune!


Eelviimasel päeval sõitsime läbi ka Hardangervidda mägiplatoolt.Sellega aga mu Norra reisi postitused lõppevad ning pöördun mõneks ajaks tagasi Eestis tehtud ülesvõtete juurde. Aga mitte kauaks, sest juba oktoobri alguses suundume sõbrannadega Londonisse, kust kavatsen tagasi tulla suure hulga uute piltidega.
Vahepeal loodan aga teiega jagada uusi ja vanu pilte, mis mu arvutisügavustes juba mõnda aega päevavalgust on oodanud.

No comments:

Post a Comment