Saturday, August 24, 2013

Norra, Oslo

Juba pool aastat arutasime perega, et peaks see aasta mingi reisi koos ette võtma. Ideed varieerusid lõunamaadest ja eksootilistest maadest põhjamaadeni ning kuna juulikuuks kompromissile ei olnud jõudnud, tegime viimase hetke otsuse ning broneerisime kohad Norra reisile.
Olin esialgu veidi skeptiline (ilmselt lihtsalt ka natukene rumal), sest olen alati pigem eelistanud külastada lõunapoolseid maid ning kohti, mis on eksootilisemad, kuid kogu reis üllatas mind positiivselt. Norra on tõesti ilus! Sealsed armsad suusakuurortid, hansaaegsed linnad, mäed ja VAATED. Pidin ikka oma silmaga ära nägema, et teiste juttu uskuda.

Kuna pilte on hästi palju, siis otsustasin teha postitusi mitu. Tänane postitus keskendub Oslole, kus veetsime reisi esimese ja viimase päeva.
Kui esimesel päeval vaatasime ära kõik kohustuslikud vaatamisväärsused, nagu raekoda, rahvusteater, kuningaloss jms, siis viimasel päeval otsustasime õega linna omal käel avastada. See tähendab, et suure osa päevast veetsime Oslo peatänaval, kus on palju riidepoode, toredaid kohvikuid ja ägedaid inimesi.
Mis pani mind aga Norra ja eriti Oslo puhul imestama, oli see, et kuigi Norra on üks Euroopa jõukamaid riike, siis sealne arhitektuur ei ole üldsegi priiskav. Oslo on väga tagasihoidlik ning isegi kuningaloss ei paista millegi väga suurega silma - maja on küll ilus, kuid puuduvad suured ornamendid ja kaunistused. Ning kui tavaliselt on raekoda üks linna ilusamaid hooneid, siis Oslo raekoda meenutas mulle pigem veidi Kuressaare bussijaama.
See aga ei häirinud üldse, sest linn ise oli nii kodune ja peatänav väga ilus. Lisaks oli minu kui suure söögisõbra jaoks postiivne see, et Oslo kesklinnas oli Ben&Jerry's kohvik ning poodides müüdi minu lemmikuid Daimi ja Oreo jäätiseid. Paradiis!


Norrast pärit kunstniku Edvard Munchi maali "Karje" teab peaaegu igaüks. Oslos asub temanimeline muuseum, kus asub tema maalide suurim kollektsioon. 


Oslo raekoda


Vastupidiselt mu eelnevale jutule tagasihoidlikust arhitektuurist, leidub Oslos muidugi ka mitte nii tagasihoidlikke hooneid, näiteks pildil olev Oslo rahvusteater.

























Lõpetuseks ka kaks pilti Stockholmist, kus oleksime peaaegu laevast maha jäänud, sest tänavad olid blokeeritud geiparaadi pärast. 



Varsti uued pildid ja uued jutud.

No comments:

Post a Comment