Tuesday, August 27, 2013

Norra - fjordikruiis ning vaated mägedele

Ma olen tagasi oma Norra piltidega ning seekord keskendun rohkem loodusele ja vaadetele.
Reisi suureks miinuseks minu jaoks, oli see, et kuigi bussi aknast paistsid kohati super vaated, siis peatuste tegemiseks valiti pigem kohad, kust sai osta igasugu nänni. Seejuures polnud neis kohtades aga mitte midagi pildistada. Eks ma siis üritasin ka bussi aknast pildistada, aga sellest ei tule enamasti suurt miskit välja. Õnneks käisime aga fjordikruiisil, mis tähendas seda, et kolm tundi kestva sõidu ajal ümbritsesid meid imelised mäed, kosed ning meri. Põhimõtteliselt veetsingi need kolm tundi nii, et kaamera oli näo ette kleebitud. Hiljem muidugi avastasin, et pooled pildid on täpselt ühesugused ning kustutasin suure osa piltidest ära, aga pole hullu.
Alustuseks mõned "bussiakna pildid" ning seejärel pildid erinevatest peatustest jms.


Borgundi püstpalkkirik, mis on ehitatud 12. sajandil ning alates rajamisest ei ole ehitise juures suuri ümberehitamisi toimunud. Kirik on üks paremini säilinud püstpalkkirikuid Norras.

Ilm ei soosinud meid kohati ikka üldse, sest ka Borgundi kiriku juures jäime suure paduvihma kätte.

Nüüd pildid fjordikruiisilt, kus ilm samuti meiega mängis. Esimesed tund aega saime nautida pidevat peenikest vihma ning 10-kraadilist juulikuu ilma, kuid õnneks nägime lõpuks ka natukene päikest. Sel hetkel olin tõeliselt õnnelik, et sadamast poest endale Norra mütsi ostsin. Tänu sallile, mütsile ja soojale kampsunile, lõpetasin õhtu kõigest mõõduka nohu ja kurguvaluga.Mind kui mitte eriti suurt linnusõpra (no offence) ajas kergelt endast välja ka see, et laeva peal viibinud hiinlaste grupile meeldis hirmsasti kajakaid toita. Seega lendasid terve reisi minu pea kohal vähemalt 20 lindu. Nende paari tunni parimaks osaks oli kindlasti see, kui üks hiina noormees otsustas, et ta tahaks kajakat enda käest toita ning ühtlasi hoida oma kätt minu pea kohal. Ei olnud väga meeldiv kogemus, aga õnneks ilusad vaated ning asjaolu, et linde on tore pildistada, muutsid olukorra palju paremaks.


 Viimane postitus jääb Bergeni ning erinevate Norra koskede piltide jaoks.

No comments:

Post a Comment