Monday, July 22, 2013

Minu Tallinn piltides

 Kuna veetsin juulikuus seoses praktikaga paar nädalakest Tallinnas, siis täna jagan teiega seal tehtud pilte.
Kuna Rahvusvaheline Kaitseuuringute keskus, kus ma praktikat tegin, asus vanalinnas, siis on enamikel piltidel kujutatud just sealseid vaateid. Mingeid suuremaid pildistamisi seal kahjuks korraldada ei jõudnud, sest nädalavahetused veetsin Saaremaal ja nädala sees oli igasugu muid asju teha. Aga kui linna peal ringi käisin, kandsin ikka kaamerat kaasas ja sealt ka mõningad pildid.


Kui varem kuulusin pigem nende inimeste hulka, kes ennast Tallinnas väga koduselt ei tunne, siis nende paari nädalaga hakkas mulle Tallinn väga meeldima. Lisaks sain seoses praktikaga nii palju uusi teadmisi ja kogemusi. Seega igati positiivne kogemus!
Kui kellel avaneb kunagi võimalus kuskil praktikat teha, siis haarake võimalusest!!

Järgmine kord näete ehk pilte, mis paar päeva tagasi Laura Saksaga tegin.
Antud osa postitusest ei puutu küll kokku fotograafiaga, kuid lisan lõppu siiski ka mõned tähelepanekud, mis praktika ja muu eluga seoses viimasel ajal tegin:

- Kuna minu praktika hõlmas seda, et pean igapäevaselt läbi vaatama Hiina ja ka ülejäänud maailma väljaandeid, siis on eriti huvitav jälgida Hiina valitsuse poolt kontrollitava ajalehe People's Daily ning teiste ajalehtede artiklite erinevusi. Kui ülejäänud maailma ajalehtede esilehed räägivad Hong Kongi demokraatiamarsist, siis nt People's Daily's ei kirjutanud nimetatud sündmusest sõnagi. Seal räägitakse samal ajal hoopis sellest, kuidas Hong Kongi pandemokraadid ning Hiina kõrged ametnikud peavad sõbralikke läbirääkimisi. Lisaks on Xinjiangi provintsis toimuvate uiguuride ning moslemite mässud People's Daily kohaselt läbi viidud Süüria mässuliste (?) poolt. See, et suurest etnilisest mässust, mille jooksul tapeti rohkem kui 200 uiguuri ja han'i, ei mängi mingit rolli.
- Eesti ajakirjandus on mõttetu! Kuidas on see võimalik, et Postimehe esiuudis on see, et merevesi püsib soe nädala lõpuni või et nädala lõpus on oodata vihma ning samal ajal tapetakse Nigeeria koolis üle 40 lapse, kuid sellest ei räägi Eesti lehed sõnagi. Rääkimata sellest, et välismaa shokeerivaimaks uudiseks on see, kuidas madu haaras kinni mehe peenisest, mitte see, et Hiinas on mäss, Türgis on mäss, Süürias tapetakse igakuiselt üle 5000 inimese. Kus me elame?! Ma saan aru, et leidub rumalaid inimesi, kelle jaoks on kindlasti olulisem lugeda, kuidas Justin Bieber käis shoppamas või kuidas Chris Brown ja Rihanna on jälle koos, aga no tõepoolest. Ma olen päris kindel, et on olemas üpriski suur hulk inimesi, kes tunneksid huvi reaalsete uudiste vastu. Ajakirjanikud, ärge alahinnake eestlasi.
- Rohkem tähelepanekuid praktika ning muu elu (kaasa arvatud fototegemiste) kohta: https://twitter.com/KaiKreos


No comments:

Post a Comment