Thursday, September 8, 2011

Fotograafia- esimene tunnustus ja artikkel

Tahtsin teiega jagada informatsiooni, et sain fotograafia alal esimest korda tunnustuse osaliseks. Nagu te võibolla kuulnud olete, võitsin Estraveli fotokonkursil publikulemmiku tiitli ja eile tegi Janne Nurmik Saarte Häälest ja Kadi raadiost minuga intervjuu.
Kohalikus ajalehes Saarte Hääl ilmus siis täna ka lühike artikkel. Ruumipuuduse tõttu lehes tervet artiklit ei avaldatud, aga mulle saadeti kogu tekst meilile. Lisan siis siia selle ja ka pildi ning jutu, mis selle juurde käis. :)

Üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna ehk igas pildis on peidus muinasjutt.
Justkui fotol on kõik ilus eemaldatud meist aiaga, tundub meile enamasti kõik, mis on meie käeulatusest väljas, palju ilusam ja kergem. Tavaliselt tundub, et muinasjutud juhtuvad teiste, aga mitte meie õue peal. Tegelikult tuleks meil aga mõista, et meie kõigi elus on omad muinaslood, meil tuleb neid lihtsalt märgata.
Saaremaal leidub hulganisti kohti, kus on hea lõõgastuda. Ja kui sa viitsid süveneda end ümbritsevasse, märkad, et sind ümbritsevad loetlematud muinasjutud. Iga koht on omamoodi hea, kui sa vaid võtad aega, et seal ringi vaadata.
Pilt on tehtud Virita külas Kihelkonna lähistel Saaremaal.Saarlanna pilt võitis Estraveli fotokonkursil publiku südame
Kuressaare gümnaasiumi lõpuklassis õppiva Kai Kreosi päevapilt seljatas Estraveli fotokonkursil konkurentide jäädvustused võites rahva lemmiku tiitli.
Vaevalt aasta fotograafiaga hobikorras tegelenud saarepiiga endi sõnul langes võit talle sülle ootamatult ning suure üllatusena. „See on ju minu esimene võistlus, kus osalesin suuresti tänu Kristjan Keskülale, kes motiveeris mind oma positiivse suhtumisega ja ma olen ikka üliõnnelik, et minu pilti kohe märgati ning ka auhinna vääriliseks peeti,“ rõõmustas Kai, kelle fotoarhiivist leiab tänaseks juba tuhandeid jäädvustusi.
Estraveli konkursi eelvooru saatis vastne gümnastist nende seast neli sõelalejäänut, millest mööduvõtmise korraldaja valis omakorda võistlustulle nüüdse rahva lemmiku tiitliga pärjatu. Kai andmeil hääletas tema foto poolt ühtekokku pea 340 inimest, mis on noorukese piltniku hinnangul märkimisväärne tulemus.
Estraveli fotokonkursil „ Baltimaade peidetud muinaslood“ võistlesid rahva lemmiku ning peauhinna nimel üldse kaksteist muinasjutulist pilti. Kai auhinnati rahva lemmikuks osutunud päikselise foto eest maailma parima reisiobjektiiviga Tamronilt ja romantilise puhkusega Mooste viinavabrikus Põlvamaal.
Žürii lemmiku tiitel koos Tamroni objektiivi ja Loona mõisa puhkusega kuulub Merike Tiivitsale.
Kai Kreos usub, et tänu tema jaoks esimesele ja väga hästi lõppenud konkursile on ta nüüd enam motiveeritud ning soovib fotograafias saada ainult paremaks.  Ehkki esmavõidu tõi noorele hobifotograafile looduspilt, eelistab Kai  ise jäädvustada pigem inimest. „Inimene on minu jaoks lihtsalt huvitavam objekt,“ põhjendas nooruke piltnik.
Kai Kreosi senitabatud ning uusihetki saavad huvilised uudistada tema fotopäevikust aadressil www.kaikreosphotography.blogspot.com

ja siis link artiklile, mis täna ilmus on SIIN.

Sain eile õhtul ka uue objektiivi ja puhkusepaketi kätte ja nüüd tuleb palju-palju pildistada! ;)
Hetkel kõik ja aitäh kõigile, kes minu poolt Facebookis hääletasid ;)

No comments:

Post a Comment